CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

neljapäev, 11. juuni 2015

1. Peugeot 205 GTi ümberehitus GT6-ks.


Eks 205GTi - dele on läbi aegade erinevaid mootoreid ise peale tõstetud, seekord sai siis proovitud, kuidas Peu 306GT-i pealt pärit 125kw - ne sobiks ja kas selle tulemiga sõita on ka võimalik.

Parempoolse rooliga maailmas on selliseid kooslusi (vt. ülevalpool pilti; see oli alul eeskujuks) päris palju tehtud, seega jalgratast leiutama ei pidanud, ainult need asjad tuli endal välja mõelda, mis teistpidi rooli puudutavad.

Mõned olulisemad asjad, mis sellise vahetuse juures tähtsad olid:

  1. Käigukast jäi vana, 5-käiguline, kuna 6-käiguline 306e kast on liiga pikk ning rattaid poleks saanud enam vasakule täiesti välja keerata.
  2. Sidur on pärit Peugeot 406 Mi16 - nelt, mis sobib GT6 mootori ja vana 5-käigulise kasti vahele ideaalselt. Ainult survelaagri käpa pidi teistpidi töötamiseks ümber tegema. (vana sidur töötas survele, uus tõmbele)
  3. Siduritross on Peugeot 205 1,4 GL-i pealt....:)
  4. Termostaadi korpus sai GB-s tellitud. (nad teevad seal neid spetsiaalselt sellisteks conversion`ideks.)
  5. Gaasitross jäi vana, sai lihtsalt poole lühemaks tehtud.
  6. Paisupaak on 3 liitriselt Ford Probe`lt. (mis oli üks väiksemaid, mille leidsin, sest ruumiga on mootoriruumis ikka väga-väga kitsas.)
  7. Mootoriaju`lt on originaalne immosüsteem maha programmeeritud. (et ei peaks süüteluku ja võtmetega jamama)
  8. Spidomeetri andur on Jumperilt, et oleks väljavõte nii elektriline kui mehaaniline trossi jaoks.

Alul sai uus mootor lihtsalt vahele tõstetud ning esimene proovisõit tehtud, et veenduda, kas selline kooslus on üldse võimalik.

Kuna auto sõitis hästi nagu kartauto, siis sai mootor + kast uuesti maha, kere pisut uuendatud, uus valge värvkate, Koni amordid, salongivaip pestud, mürasummutus uuendatud, tuled uued, veljed taastatud jne, et auto näeks tervikuna värske välja.

Istmete taastamisel aitas nagu tavaliselt, Vello Leimann, kes vahetas esiistmete alumised külgtoed, mis kõigil tolleaegsetel sportistmetel lössi kipuvad vajuma, ning õmbles üle mõningad rebenenud õmblused.
Nahk oli iseenesest terve, nii, et seekord vahetust ei vajanudki.

Aku sai kaalujaotuse huvides pagasiruumi ümber tõstetud.Värvi ümberregamine MNT büroos sai tehtud veel pisut poolikult0 kommentaari: